The Information service has been stopped.

We focus on YOUNG-PHOTOGRAPHERS.EU

Jedná se o příležitost pro začínající umělce působící v České republice absolvovat plně hrazenou rezidenci v londýnských Gasworks od 11. dubna do 27. června 2016. Rezidence v Gasworks jsou příležitostí pro profesionální rozvoj, uměleckou výměnu a experimentování.


Rezidenční pobyt pro českého umělce nebo umělce, který v České republice tvoří, se uskuteční za podpory Českého centra v Londýně a Institutu umění.

Rezidence zahrnuje
- 24hodinový přístup do studia Gasworks spolu s dalšími hostujícími umělci a stálými nájemci studií
- Open Studio/otevřené studio anebo podobnou veřejnou prezentaci v Gasworks
- ubytování v pokoji v Gasworks Residencies House (třípatrová budova, kde bydlí další tři rezidenční umělci)
- základní náklady pro život v Londýně
- zpáteční lety ve třídě economy z umělcova města do Londýna
- Travel Card (zóny 1+2) pro neomezené cestování v centru Londýna po dobu rezidence
- administrativní, psychologické a kurátorské poradenské služby poskytované Gasworks (během úředních hodin)

Výběr a způsobilost
Rezidence je otevřená současným výtvarným umělcům zabývající se různými obory, ačkoli je nutné brát v úvahu omezené možnosti Gasworks. Přednost dostanou začínající umělci, za kterými je kvalitní tvorba a kteří ještě neměli možnost pracovat v Londýně. Žadatelé by měli mít odpovídající úroveň mluvené angličtiny a neměl by být pro ně problém zúčastnit se uměleckých diskusí vedených v angličtině. Je nutné, aby si všichni žadatelé před odesláním žádosti zjistili podrobné informace o Gasworks a věděli tak dostatek informací o prostředí, do kterého se případně dostanou.
Vybraný umělec by se měl intenzivně zapojit do akcí Gasworks a londýnského uměleckého a kulturního prostředí. Proto by žadatelé měli také odevzdat spolu s žádostí návrh projektu, kde nastíní své výzkumné zájmy a záměry, které by chtěli v průběhu rezidence realizovat. Ti, kdo neodevzdají dobře promyšlený návrh, který se týká konkrétně této rezidence a londýnského prostředí, budou z výběru vyřazeni.

Výběrové řízení
Umělci budou vybráni na základě žádostí, které předložili. Závěrečné rozhodnutí přednese komise ve složení Alessio Antoniolli (ředitel, síť Gasworks a Triangle), Robert Leckie (kurátor, Gasworks), Markéta Černá (Institut umění), a Tereza Porybná (ředitelka, České centrum v Londýně). Vítěz bude kontaktován nejpozději do 15. prosince 2015.
Postup při podávání žádosti

Přijímáme pouze elektronické žádosti a velikost emailu by neměla přesáhnout 10 MB. Pokud bude mít váš email více než 10 MB, obdržíte po odeslání žádosti zprávu ‘mailbox is full’/plná schránka. V tomto případě prosím zkontrolujte velikost souboru se žádostí a buď soubor zmenšete, nebo nám ho pošlete přes ‘we transfer’ nebo podobnou službu.

Využijte prosím přiložené žádosti a uložte ji jako PDF. Žádost by také měla obsahovat následující položky v JEDNOM souboru PDF:
1. Životopis s podrobnými informacemi o nedávných samostatných a skupinových výstavách, workshopech a rezidencích
2. Relevantní dokumenty (např. články nebo eseje o práci, výstavách a publikacích),
3. Obrázky – přiložte prosím alespoň 10 obrázků vaší práce s dobrým rozlišením plus hlavičky nebo krátké popisky.
4. Videa/filmy – doporučujeme poslat odkaz na vaši webovou stránku, stránku na Vimeo, youtube apod. Prosím neposílejte video soubory.

Pošlete všechny dokumenty ve formátu PDF a označte soubory následujícím způsobem: Příjmení_Křestní jméno_Application a Příjmení_Křestní jméno_Materials.
Termín pro odevzdání žádostí: 10.00, pondělí 30. listopadu 2015.
Žádost pošlete na E This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
Formulář žádosti (dokument MS Word)Formulář žádosti
Share on facebookShare on twitterShare on google_plusone_shareShare on youtube

Zdroj: www.idu.cz

This project

is being supported by the Ministry of Culture of the Czech Republic.

visegrad fund logo blue 800