The Information service has been stopped.

We focus on YOUNG-PHOTOGRAPHERS.EU

V rámci mezinárodního projektu CreArt vás statutární město Pardubice a město Kaunas/Litva
spolu s Galerií města Pardubic oslovují s nabídkou na dvouměsíční umělecký rezidenční pobyt v litevském Kaunasu.


Členové týmu mezinárodního uměleckého programu CreArt v Kaunasu (Litva) ze sdružení Artkomas zvou 4 umělce z měst zapojených v síti CreArt, a tedy i umělce ze statutárního města Pardubice, na dvouměsíční rezidenční pobyt, který se bude v Kaunasu konat od 19. dubna do 18. června 2016.
Partneři z litevského týmu Artkomas mají velké zkušenosti s organizováním projektů pro vizuální umělce i s krátkodobými rezidenčními programy pro umělce v jejich domovském městě Kaunasu i ostatních litevských městech. Zaměřují se zejména na malbu, fotografii a nová média a spolupracují s Kaunaským filmovým festivalem či ústavem nových médií na univerzitě Vytautase Magnuse v Kaunasu. Jsou proto schopni nabídnout vhodné tvůrčí prostředí malířům, fotografům a umělcům nových médií, kteří by se rádi zúčastnili projektů sítě CreArt.

KDY PROBĚHNE REZIDENČNÍ POBYT:
dvouměsíční rezidenční pobyt je vyhlášen v termínu od 19. dubna do 18. června 2016

MÍSTO REZIDENČNÍHO POBYTU:
Kaunas, Litva

PODMÍNKY A FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK:
Organizace Artkomas proplatí 4 vybraným umělcům cestovní náklady do výše 600 eur, zdarma umělcům poskytnou ateliér a ubytování. Umělci obdrží stipendium ve výši 500 eur za měsíc, celkem 1000 eur na náklady během dvouměsíčního pobytu.
Kaunasší organizátoři zajistí umělcům asistenta, který jim pomůže zabydlet se ve městě, dále kurátora a možnost představení umělce a jeho díla místní umělecké komunitě. Umělci budou mít povinnost otevřít svůj ateliér v předem určené dny pro odbornou i laickou veřejnost z Kaunasu a na závěr pobytu se účastní společné prezentace děl vzniklých během rezidenčního pobytu na vernisáži výstavy. Jedno jejich dílo zůstane v majetku města Kaunas.

UBYTOVÁNÍ:
Ubytování je zajištěno v plně vybavených bytech. Umělci budou pracovat v malířských ateliérech nového kaunaského inkubátoru Art Center, umístěném na kaunaském Starém městě.

KDO MŮŽE PODAT ŽÁDOST:
Všichni vizuální umělci, kteří jsou místem narození, bydlištěm, tvůrčím pobytem či kulturními vazbami spjati s městem Pardubice. Přihlášky nejsou omezeny věkem umělců. Vítána je tvorba s širokou různorodostí a diverzitou zaměření. U umělců je vyžadováno dosažené či probíhající vysokoškolské vzdělání na umělecké škole typu VŠUP, AVU, ČVUT apod. Nemá-li umělec takové vzdělání, může se přihlásit také, ale musí prokázat odpovídající úroveň přehledem své umělecké činnosti (samostatné a kolektivní výstavy, stipendia, umělecké pobyty, ocenění, realizované práce apod.).

V PŘÍPADĚ ZÁJMU:
Online přihláška je k dispozici zde:  
Je nutné přiložit jeden dokument formátu PDF obsahující:
• občanský průkaz nebo pas (naskenovanou kopii)
• zkrácenou verzi životopisu
• zdokumentované nejnovější práce související s projektem (ne více než pět obrázků)
• krátký písemný návrh projektu (ne více než jedna strana A4, 1 800 znaků)
• Vaši žádost odešlete také na E This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Budou přijímány pouze žádosti s úplnými informacemi a předložené do 15. ledna 2016. Jakmile bude přihláška doručena, dostanete automatické potvrzení na e-mail. Artkomas Kaunas zváží Vaši žádost a bude Vás informovat do 15. února 2016.

DALŠÍ INFORMACE:
Kontaktujte nás s jakýmikoli dotazy:
Koordinátorka projektu CreArt za Pardubice a vedoucí oddělení kultury Magistrátu města Pardubic Lucie Břízová, E This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. a manažerka Galerie města Pardubic Ivana Panochová, E This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Více informací je možné získat na webových stránkách projektu CreArt www.creart-eu.org nebo https://facebook.com/creartpardubice.

Ke stažení
CreArt open call 2016_Kaunas.pdf [PDF 244.4 KB]
Mezinárodní projekt CreArt: umělecký rezidenční pobyt v Kaunasu/Litva 2016 - výzva
Share on facebookShare on twitterShare on google_plusone_shareShare on youtube

Zdroj: Statutární město Pardubice

This project

is being supported by the Ministry of Culture of the Czech Republic.

visegrad fund logo blue 800