The Information service has been stopped.

We focus on YOUNG-PHOTOGRAPHERS.EU

Výzva byla vyhlášena v říjnu 2015 a je určena umělcům z celého světa, kteří chtějí tvořit svá díla během obchodní plavby. Mořské rezidence bude hostit od počátku roku 2016 a vyvrcholí sedmi mezinárodními výstavami − od června do prosince 2016.

Rezidenční pobyty spoluorganizuje společnost ZIM Integrated Shipping Services, čímž se projekt staví na křižovatku mezi průmyslem a kulturou a má tak vytvořit nová spojení mezi individuálními působnostmi a širokou globální sítí.

Porotou bude vybráno 7 umělců, kterým bude poskytnuto ubytování a studio na palubě přepravních lodí po dobu 3 týdnů. Budou bydlet a pracovat v soukromé kabině, vedle běžné posádky. Omezená internetová dostupnost umělcům nabídne příležitost k soustředěné, samostatné práci a reflexi. Každý umělec obdrží honorář v hodnotě 1 000 USD, dopravné na cestu zpět a 5 000 USD na vybavení, materiály a tvorbu. Výjimečné prostředí se pak odrazí i v cestující, putovní výstavě, která bude zahájena v červnu 2016 v Tel Avivu a poté obpluje dalších 6 světových měst.

Přihláška, dostupná skrze odkaz níže, je otevřená všem visuálním umělcům, bez ohledu na zkušenosti.

Uzávěrka přihlášek je stanovena na 9. listopadu 2015.

Přihláška na www.containerartistresidency01.org/apply/ 

W www.containerartistresidency.org/

This project

is being supported by the Ministry of Culture of the Czech Republic.

visegrad fund logo blue 800